Metrologické středisko

Aktuálně

Jsme autorizované metrologické středisko AMS.

  • Provádíme veškeré opravy, justáž a úřední ověřování stanovených měřidel - očních tonometrů typu Schiotz a Goldmann s mechanickou nebo digitální stupnicí (např. ZEISS, HAAG-STREIT, KEELER, PERKINS, INAMI, KOWA, TS-3, OCULUS, WINTER, RIESTER, BIRO, MEDTON, CLEMENT CLARKE, ad.). Veškeré úkony provádime v souladu s přísnými normami a v systému jakosti dle platných předpisů MP, MPM a dále zákona o metrologii č. 505/1990 Sb. v platném znění a předpisů OOP č. 0111-OOOP-C038-13.
    Pravidelná údržba, kontrola a úřední ověření jsou stanoveny zákonem o zdravotnických prostředcích č. 268/2014 Sb. v platném znění.Přečtěte si informace o platné legislativě a zákonné povinnosti.
  • Kromě legislativního hlediska jsou všichni poskytovatelé zdravotní péče v očních ordinacích zavázáni také morálně vůči svým pacientům. Musí poskytovat své služby přesnými a zdravotně nezávadnými diagnostickými přístrojiPravidelná kontrola a seřízení přístrojů, které měří nitrooční tlak, je velmi důležitá. Při používání měřídel dochází k opotřebení jemné a velmi citlivé mechaniky, také ke kontaminaci slzní tekutinou (u impresních tonometrů). Přestože impresní tonometry (např. TS-3) při kontrole na skleněném kalibru vykáží hodnotu mínus 1 dílek, nemusí měřit v rozsahu stupnice správně a tím splňovat předepsané metrologické parametry. Při jakémkoliv nárazu či pádu měřidla je nutné zaslat takové měřidlo k novému ověření!Přečtěte si hlavní zásady ošetřování a dezinfekce.
  • Buďte zodpovědní a dodržujte zákonem stanovenou lhůtu pro ověřování.
    Neváhejte a pošlete nám vaše kontaktní tonometry, chraňte zdraví vašich pacientů.Přečtěte si pokyny Objednávky a zasílání tonometrů do AMS.

Starejme se společně o tonometry  jako o oko v hlavě.

Nabídka metrologických služeb a bezpečnostně technických kontrol (BTK) pro aplanační a impresní oční tonometry

platná od 1. 1. 2020

Dovolujeme si vám, jako autorizovaná firma ÚNMZ pro provádění metrologických služeb v oblasti periodického úředního ověřování a registrovaná firma pro servis zdravotnických prostředků SÚKL a ČMI, také nabídnout současné provádění BTK u všech typů aplanačních a impresních očních tonometrů. Naše služby v oblasti BTK zahrnují nejen kompletní optickou kontrolu podle technických a medicínských požadavků jednotlivých výrobců, ale i vyčištění těchto lékařských měřidel.

Platná legislativa a zákonná povinnost

Oční tonometry – Stanovená měřidla. Platná legislativa a zákonná opatření

Hlavní zásady ošetřování a dezinfekce

Základní pravidla používání očních tonometrů, jejich čištění, dezinfekce, údržba, apod. jsou velmi důležité procesy pro zachování správné funkčnosti měřidla. Rozlišujeme používání Schiotzových tonometrů a aplanačních tonometrů.

Stránky

Subscribe to RSS - Metrologické středisko